Ceviz Tip 2 Diyabet'i Yönetmeye ve Riskinizi Düşürmeye Yardımcı Olabilir

Ceviz Tip 2 Diyabet'i Yönetmeye ve Riskinizi Düşürmeye Yardımcı Olabilir

25 Aralık 2018

Gözlemsel çalışmalar, cevizlerin, daha düşük bir Tip 2 diyabet riski ile bağlantılı olmasının bir nedeninin, kilo kontrolüne yardımcı olmaları olduğunu ortaya koymaktadır. Fazla kilo, yüksek kan şekeri ve diyabet riskinizi artırır.

Tip 2 diyabetli 100 kişide yapılan kontrollü bir çalışmada, 3 ay boyunca günde 1 çorba kaşığı soğuk sıkılmış ceviz yağı tüketirken, her zamanki gibi diyabet ilaçları ve dengeli beslenmeye devam ederken, açlık kan şekerinde % 8'lik bir azalmayla sonuçlanmıştır.

Diyabete iyi gelir

Ek olarak, ceviz yağı kullanıcıları, hemoglobin A1C'de (3 aylık ortalama kan şekeri) yaklaşık% 8'lik bir düşüşe sahipti. Kontrol grubunda A1C'de veya açlık kan şekerinde düzelme görülmedi. Grupların hiçbirinde kiloları değişmedi.

ÖZET olarak Ceviz yemek, Tip 2 diyabetin kontrol edilmesine yardımcı olabilir ve hastalığın riskini azaltabilir. Ceviz kan şekeri kontrolü üzerinde de daha doğrudan etkilere sahiptir.

"US National Library of Medicine, National Institutes of Health" ve "www.heathline.com" 'un ceviz hakkındaki bilimsel çalışmalarından alıntılanmıştır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.