Ceviz Düşük Kan Basıncına Yardımcı Olabilir

Ceviz Düşük Kan Basıncına Yardımcı Olabilir

25 Aralık 2018

Yüksek tansiyon, kalp hastalığı ve inme için önemli bir risk faktörüdür.

Bazı araştırmalar, ceviz yemenin yüksek tansiyonlu kişilerde ve stres altındayken sağlıklı kişilerde dahil olmak üzere, tansiyonu düşürmeye yardımcı olabileceğini düşündürmektedir.

Diğer diyetler arasında, yüksek kalp hastalığı riski taşıyan yaklaşık 7,500 yetişkinin dört yıllık PREDIMED çalışması, günlük olarak 1 ons (28 gram) karışık yemiş ile desteklenen bir Akdeniz diyetini test etti , bunların yarısı cevizdi.

Çalışmanın sonunda, cevizle zenginleştirilmiş Akdeniz diyetindeki insanlar, diyastolik kan basıncında (alt sayı) 0,65 mmHg daha fazla düşüşe sahip olmuştur.

Bu, kuruyemişlerin sağlıklı beslenmenin kan basıncı faydalarını biraz geliştirebileceğini düşündürmektedir. Bu önemlidir, çünkü kan basıncındaki küçük farklılıkların kalp hastalığı, ölüm riskiniz üzerinde büyük bir etkisi olduğu düşünülmektedir.

ÖZET olarak bazı çalışmalar, kalp-sağlıklı beslenmenin bir parçası olarak, günlük olarak 1 ons (28 gram) ceviz yemeğinin kan basıncını iyileştirmeye yardımcı olabileceğini düşündürmektedir.

"US National Library of Medicine, National Institutes of Health" ve "www.heathline.com" 'un ceviz hakkındaki bilimsel çalışmalarından alıntılanmıştır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.