Ceviz Bazı Kanser Risklerini Azaltabilir

Ceviz Bazı Kanser Risklerini Azaltabilir

25 Aralık 2018

Hayvan ve insan ile yapılan bilimsel çalışmalarda gözlenen, ceviz yemenin meme, prostat ve kolorektal kanserler de dahil olmak üzere belirli kanser riskini azaltabileceğini göstermektedir.

Daha önce belirtildiği gibi, cevizler polifenol ellagitanninler açısından zengindir. Bazı bağırsak bakterileri bunları ürolitinler olarak adlandırılan bileşiklere dönüştürebilir.

Urolitinler bağırsağınızda antienflamatuvar özelliklere sahip olabilir; bu, ceviz yemenin kolorektal kansere karşı korunmasına yardımcı olmasının bir yolu olabilir. Ürolitinlerin anti-inflamatuar etkileri diğer kanserlere karşı da koruyabilir.

Ürolitinler, vücudunuzdaki hormon reseptörlerini bloke etmelerini sağlayan hormon benzeri özelliklere sahiptir. Bu, hormonla ilişkili kanserlerin, özellikle de meme ve prostat kanserlerinin riskini azaltmaya yardımcı olabilir.

Ceviz yiyenlerin bu ve diğer kanserlerin riskini azaltma üzerindeki etkilerini ve ayrıca yardımcı olabilecekleri tüm yolları veya mekanizmaları açıklığa kavuşturmak için daha fazla insan çalışmasına ihtiyaç vardır.

ÖZET olarakCevizlerdeki polifenoller meme, prostat ve kolorektal kanserler dahil olmak üzere belirli kanser riskini azaltabilir. 

"US National Library of Medicine, National Institutes of Health" ve "www.heathline.com" 'un ceviz hakkındaki bilimsel çalışmalarından alıntılanmıştır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.